IDRÆTTER » Gymnastik » Holdoversigt / tider

SÆSON 2019-2020

Starter uge 36

opdateret 2019-06-04 PA

 

BØRNEHOLD

Familie Tons
Søndage - datoer kommer senere
hold øje med Facebook gruppen
Ågård Efterskole


Øster Starup Skole

Far/mor/barn 0-3 år
Ikke fastlagt tidspunkt 
Øster Starup skole

 

3-4 år Dreng-Pige med forældre

Mandag 16:30-17:30
Øster Starup Skole

​årgang 2014-2015
 

4-5 år Dreng-Pige uden forældre

Ikke fastlagt tidspunkt 
Øster Starup Skole

årgang 2013-2014


 

Vester Nebel Skole

Far/mor/barn 0-3 år
Onsdag 16.45-17.45
Vester Nebel skole


3-4 år Dreng-Pige med forældre

Ikke fastlagt tidspunkt 

Vester Nebel Skole
årgang 2014-2015

4-5 år Dreng-Pige uden forældre
Tirsdag 16.45-17.45
Vester Nebel Skole
årgang 2013-2014

Motorik fra 5 år
Fredag 17.00 - 17.45
Vester Nebel Skole
Kontakt Lene Borum for mere information

2.-3. kl Rytmisk Gymnastik

Ikke fastlagt tidspunkt 

Vester Nebel Skole

4.-5. kl Rytmisk Gymnastik

Ikke fastlagt tidspunkt 

Vester Nebel Skole

BEMÆRK: Det er muligt at gå på både Springholdene og Rytmeholdene, da træningstiderne ikke ligger samme aften.
Husk at der er et særskilt hold herfor (reduceret samlet pris)


 

Ågård Efterskole

0.-1.kl Spring/Rytme

Mandag 1745-19.00
Ågård Efterskole

 

2.-3. kl Spring

Tirsdag 17.45-19.00
Ågård Efterskole, hal

4.-5. kl Spring
Mandag 19.00- 20.15
Ågård Efterskole, hal


BEMÆRK: Det er muligt at gå på både Springholdene og Rytmeholdene, da træningstiderne ikke ligger samme aften.
Husk at der er et særskilt hold herfor (reduceret samlet pris)

 

JUNIOR - YNGLINGE - ØVEDE SPRINGERE - UDTAGET PIGER

Juniorholdet 6.-7.-8.-9.kl.
Torsdag kl. 17.45-19.15
Ågård Efterskole, hal


Facebook-gruppe til gymnaster:
ØSVN Juniorholdet 18/19

Facebook-gruppe til forældre:
øsvn juniorholdet (forældre) 18/19

Ynglingeholdet 10. kl. og opefter
Onsdag kl. 18.00 - 19.30

Ågård Efterskole, hal
BEMÆRK fra 10KL.

 

Udtaget unge piger (+16år) UUP 

Sted og tid ikke fastlagt

Unge Øvede Springer +16år

Ikke fastlagt tidspunkt og træningssted

VOKSEN

 

Ågård United 20 år og opefter
Mandag 18.30-20.15
Ågård Efterskole, spejlsal + hal

Hockey 25+

Tirsdag og Torsdag kl. 20:00-22:00
Vester Nebel Gymnastiksal
 

SMART TRAINING
Onsdag 18.00-19.00
Øster Starup Gymnastiksal
v/ Birgitte Holst

Herremotion
Mandag kl. 19.30-21.30
Øster Starup skole

MotionQvinder 40+
Sjov motion for kvinder

Mandag 18:45-20.00
Vester Nebel skole

YOGA
Torsdag 18.30-19.45
Vester Nebel Gymnastiksal
NYT HOLD
SeniorYoga
Mandag 16.00-17.00
Oasen v/klubhuset på Bavnehøj 177 i Vester Nebel'
NYT HOLD

Rytmiske Qvinder

Torsdag kl. 19:30-21:00
ØSVN Hallen

Opvisningshold

 

Højen/ØSVN Voksen Mix
Mandag kl. 20:00-22:00
Højen Multihus 

LANDSDELSHOLD

Vil du vide mere om tilbudene på Landsdelsholdene i DGI Sydøstjylland
Hvis du klikker ind på linket nedenfor kan du finde holdtyper, træningstider og træningssteder.


http://www.dgi.dk/Forening/Sydoestjylland
 

HOLDOVERSIGT LOKALITET

Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening - Nørresø Allé 112, Vester Nebel, 6040 Egtved - CVR 50665011