Øster Starup - Vester Nebel Idrætsforening

Træningstider



Håndboldafdelingen kan i sæsonen 2020/2021 tilbyde følgende muligheder for håndboldtræning:

Årgangene er som følge.

U7 fra 2013 og senere.
U9 2011  - 2012.
U11 2009 - 2010
U13 2007 - 2008
U15 2005 til 2006
Dame og Herre senior 2000 og tidligere.

 

 
U7 Drenge og Piger
U7 2013 og senere.
Torsdag 16:30 - 17:30
Kontaktperson: Søren Kristensen eller Marc Jørgensen 
E-mail: skrkris@gmail.com 
Mobil: 22646626 eller 21266865


 

U8 - U9 Drenge og Piger
U9 2011 -2012
Torsdag 16:30 - 17:30
Kontakt person: Janni Vinding Rizak
E-mail: Janni_rizak@hotmail.com
Mobil: 22555642

 

U11 Drenge og Piger
U11 fra 2009 til 2010
Tirsdag 17:00 - 18:30
Kontakt person: Betina Balling Blicher eller Mette Kronlykke
E-mail: Betinablicher@hotmail.com
Mobil: 23684572
  
 
U13 Piger
U13 fra 2007 til 2008
Mandag 16:15 - 17:45
Onsdag 16:30 - 18:00
Kontakt person: Susanne Bang Blichfeldt eller Ole Kronlykke
E-mail: Susannebangblichfeldt@gmail.com eller Olekronlykke@gmail.com
Mobil: 40447667 eller 25232113
 
 
U15 Piger
U15 fra 2005 til 2006
Mandag 17:00 - 18:30
Onsdag 17:30 - 19:00
Kontakt person: Mette Uhd
E-mail: uhd8004@gmail.com
Mobil: 21818107


 

Dame senior
Dame senior fra 2000 og tidligere
Onsdag 19:00 - 20:30
Træner: Jannik Jessen og Søren Kristensen
Kontakt person: Ursula Klint
E-mail: Klint@hotmail.com
Mobil: 60954749

 
Herre senior
Herre senior fra 2000 og tidligere
Onsdag 20:30 - 22:00
Kontakt person: Thomas Sørensen.
E-mail: thomas.holst.sorensen@carlsberg.dk
Mobil: 22226062
 

Træningen foregår i Øster Starup/Vester Nebel Hallen.

Sæsonen løber fra med September 2020 til april 2021.
Der er således god mulighed for at dyrke håndbold i ØSVN-IF.
Ret til ændringer forbeholdes med hensyn til træningstider m.v. afhængig af antallet af spillere på de enkelte hold.

 
Besøg vores side
Følg os på Instagram
Øster Starup - Vester Nebel Idrætsforening | Nørresø Allé 112 | 6040 Egtved | Tlf.: +45 30274345