Øster Starup - Vester Nebel Idrætsforening
IDRÆTTER » Fodbold » Traeningstider

Træningstider - indendørs vinter '22/'23



 
Hold Årgang Træningstid Sted Trænere
U7-U8 mix   2015+16 Lørdage 10.30 - 11.30 ØSVN Hallen ØSVN Hallen Lasse Hansen og Søren Philipsen, Mads Frees Clausen og Christina Kjær Christophersen
U9-U10 mix 2013+14 Lørdage 08.30 - 09.30  ØSVN Hallen Christian Henry Rasmussen, Michael Munch, Mikkel Juler, Søren Kristensen, Claus Hübner, Tove Hübner og Ole Kronlykke 
U10-U11 piger 2013+12+11 Lørdage 09.30 - 10.30  ØSVN Hallen Henriette Nielsen
U12 drenge 2011 Fredage 16.30 - 18.00 ØSVN Hallen Anders Christensen og Anne-Mette Isbrandt Madsen 
U16 drenge 2006+07+08 Tirsdage 17.00 - 18.30 og Fredage 18.00 - 19.30 Ågård Efterskole og ØSVN Hallen Brian Sundall Jensen, Peter Wittenkamp, Søren Speedtsberg og Jacob Tousig


Træningstider - efterår '22
Hold Årgang Træningstid Sted Trænere
U5 mix 2017+18 Torsdage 17 - 18  V. Nebel Sportsplads Christian Nørskov, Michael Skipper og Ellen Hundevad Steen
U7 mix 2016 Torsdage 17 - 18  V. Nebel Sportsplads Mads Frees Clausen og Christina Kjær Christophersen 
U8 mix 2015 Man- og onsdage 16.30 - 17.30  V. Nebel Sportsplads Lasse Hansen og Søren Philipsen 
U9 mix 2014 Man- og onsdage 17 - 18 V. Nebel Sportsplads Kasper Fenger og Michael Munch 
U10/U11 piger 2013 + 2012 + 2011 Man- og torsdage 17 - 18  V. Nebel Sportsplads Henriette Nielsen og Thomas Brugge Grarup
U10 drenge 2013 Man- og onsdage 17 - 18.15  V. Nebel Sportsplads Mikkel Juler, Søren Kristensen, Claus Hübner, Tove Hübner og Ole Kronlykke 
U11 drenge 2012 Tirs- og torsdage 17.15 - 18.30. Lige uger i Alminde og ulige uger i Harte Alminde/Viuf Hallen og Harte Fritidscenter Henrik Kargo (AVGIF) og Tonny Juhler (AVGIF) 
U12 drenge 2011 Tirsdage 17.15 - 18.30 (Almind) og torsdage 17.30 - 18.30  (V. Nebel)  Alminde/Viuf Hallen og V. Nebel Sportsplads Anders Christensen og Anne-Mette Isbrandt Madsen 
U13 drenge (Kolding Nord) 2010 Mandage 17.00 - 18.30 (Lyshøjskolen) og onsdage 17.00 - 18.30 (Alminde)  Lyshøjskolen og Alminde/Viuf Hallen Thomas Steen Rasmussen, Steen Skals og Simon Bøttkjær (AVGIF)
U14 drenge (Kolding Nord) 2009 Mandage 18 - 19.30 (Alminde) og torsdage 17 - 18.30 (Lyshøjskolen bane 6/7  Lyshøjskolen og Alminde/Viuf Hallen Jacob Tousig 
U16 drenge 2008+2007+2006 Tirs- og torsdage 17 - 18.30  V. Nebel Sportsplads Brian Sundall Jensen, Peter Wittenkamp, Søren Speedtsberg og Jacob Tousig
U16 drenge (Kolding Nord) 2007 Mandage 17 - 18.30 (Lyshøjskolen) og onsdage 18.30 - 20 (Bramdrupdam) Lyshøjskolen og Bramdrupdam  
Senior   Man- og torsdage 19.00 - 20.30 V. Nebel Sportsplads  
Old Girls   Mandage 19.00 - 20.30  V. Nebel Sportsplads Camilla Bruun
Old Boys   Spiller kun kampe. Træning med senior muligt. V. Nebel Sportsplads Christian Pelle Jeppesen og Thomas Steen Rasmussen
         

Du kan tilmelde holdene på denne side > Tilmeldingsside
 
Tilmelding til hold:
Er du allerede medlem og ønsker at tilmelde dig til hold - find da den ønskede idræt i menu'en og gå ind under punktet "tilmelding".
Er du ikke medlem kan du tilmelde dig herunder eller ved tilmelding til det ønskede hold.

Nuværende eller tidligere medlem:
Er du medlem (har en konto i conventus) kan du logge ind og se/rette dine kontaktoplysninger, se købte billetter, holdtilmeldinger betalinger mm. Gå under punktet "ØSVN-IF", "Medlemsinfo", "Medlemslogin" eller klik her.

Nyt medlem:
Du kan nedenfor oprette dig, som nyt medlem.
Det er VIGTIGT at du ikke opretter dig som et nyt medlem, hvis du tidligere har været oprettet. Tjek. evt. under "medlemslogin" om du blot har glemt din kode.
Dette kan også ske ved holdtilmelding.
BEMÆRK på knappen ovenfor er KUN til nye medlemmer og er KUN til at oprette en medlemsprofil. Efterfølgende skal du tilmeldes et hold eller et abonnement - se mere under den enkelte afdeling.
Besøg vores side
Følg os på Instagram
Øster Starup - Vester Nebel Idrætsforening | Nørresø Allé 112 | 6040 Egtved